menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->
<-x- START DocumentContent.layout -x->
<-x--- STARTwebPART DocumentDetail -x->

S.CS UNIVERSAL

<-x--- START fckeditor content -x->

Náves pre všetky prepravné zadania


Náves pre všetky prepravné zadania. Použiteľný pre celú radu rôznych aplikácií robí S.CS UNIVERSAL česť svojmu menu. Možnosť nakladať po celej dĺžke návesu zvyšuje užitočné zaťaženie a využitie nákladového priestoru. Len s jedným návesom tak budete vybaveni pre celý rad rôznych zadaní a pritom usporíte čas i peniaze.

 

 

Rám z toho najlepšieho!


Od spoločnosti Schmitz Cargobull získavate kompletné dopravné riešenia, ktoré sú vyrábané podľa najvyšších štandardov kvality. Najmä podvozky sa neustále ďalej vyvíjajú, aby čo najlepšie spĺňali nároky na dlhú životnosť a jazdné vlastnosti. Schmitz Cargobull ako prvný výrobca úžitkových vozidiel ponúka žiarovo pozinkované, skrutkované rámy, ktoré sú extrémne odolné a zachovávajú si dlhú životnosť.


 

Čelná stena a zadný portál


Pevná a zároveň ľahká čelná stena je zostavená z hliníkových profilov. Dodatočné zvýšenie pevnosti je dosiahnuté vďaka rohovým podperám z pozinkovaného plechu. Čelná stena je z vnútornej strany chránená proti poškodeniu 750 mm vysokým oceľovým obložením.

Hliníkové zadné dvere so zabudovanými mechanizmami zámkov, ktoré sú tak chránené proti poškodeniu. Jednoduché a pevné pánty sa vyznačujú svojou dlhou životnosťou.


 

Flexibilná a bezpečná strecha


Ľahšie nakladanie a vykladanie zabezpečuje zhrňovacia strecha. Vďaka guličkovému uloženiu možno so strechou jednoducho pohybovať a flexibilne reagovať na všetky prepravné zadania. Šírka medzi vonkajšími stĺpikmi je všade 2 480 mm, čo umožňuje prepravu klietkových boxov narovnaných až po strechu. Lišty dorazu chránia posuv strechy pred poškodením.

Schmitz Cargobull Safety Roof odolá aj vysokému zaťaženiu. Za príplatok je možné inštalovať systém RSAB na odstránenie snehu, ľadu či vody zo strechy

Pozrite sa na bližšie informácie o systéme RSAB

 

Pomocou nového hydro-pneumatického čerpadla je možné strechu jednoducho a pohodlne zdvihnúť jedným stlačením tlačidla. Strechu je možné zdvihnúť podľa želania len na ľavej strane, len na pravej strane alebo na oboch stranách súčasne. Pre nakládku tak máte k dispozícii komfortných 3050 mm bočnej nakladacej výšky po celej dĺžke vozidla. Výhoda: V jednom pracovnom kroku môžete do vozidla naložiť až 3 klietkové boxy na seba.

 

Výsuvné rohové stĺpiky


Výsuvné rohové stĺpiky uľahčujú nakládku a vykládku. Pohodlne a bezpečne sa dá nakladací otvor rozšíriť na každú stranu o 450 mm pomocou kľuky. Široký náklad ako plechy, sadrokartónové dosky alebo stroje už nebudú robiť žiadny problém. Kompletne pozinkovaná konštrukcia so skrutkovaným čelným rámom sa vyznačuje dlhou životnosťou a ľahkou možnosťou opravy.

 

Patentované plachty TARPOS+


Novo vyvinutá technológia plachiet TARPOS+ ponúka značne vyššiu odolnosť proti zaťaženiu a roztrhnutiu v sérii pre všetky plachtové vozidlá.


Pozrite sa na bližšie informácie o bočných plachtách TARPOS+

 

S.CS UNIVERSAL s výbavou TIR - flexibilita má budúcnosť


Náves S.CS UNIVERSAL s výbavou TIR vrátane certifikátu zaistenia nákladu podľa EN 12642 Code XL a TARPOS Safety Technology.

                                                                                                                 

 

Kombinujte!


Plachtové návesy dobývajú trh! Krátka doba nakládky a vykládky – to sú ekonomické faktory, ktoré dnes zahŕňa do kalkulácie každý dopravca. Ak však navyše k výhodám zhrňovacích plachiet sú potrebné aj bočnice, potom sa ponúka kombinácia zhrňovacích plachiet a bočníc.

                                                             

 

Load Spread Program


LSP je riadené odľahčenie zadnej nápravy vďaka odpusteniu tlaku vzduchu z mechov. Táto funkcia optimalizuje rozloženie zaťaženia vozidla pri čiastočnom naložení, zlepšuje manévrovateľnosť vďaka funkcii automatického rozpoznania zákrut, znižuje opotrebenie pneumatík a pomáha pri rozjazde do kopca.


Pozrite sa na bližšie informácie o systéme LSP

 

Zvoľte flexibilné zabezpečenie nákladu!


Pomocou flexibilných zaisťovacích profilov dodávaných ako voliteľná výbava, môžu zákazníci dosiahnuť ešte vyššieho štandardu bezpečia. Manipulácia so zaisťovacími profilmi je veľmi jednoduchá a profily možno použiť v akejkoľvek výške a po celej dĺžke vozidla. Ich použitie je vhodné najmä v prípade čiastočnej nakládky pre zaistenie nákladu proti pohybu dozadu alebo aj proti pohybu dopredu, ak je náklad uložený v jednotlivých sekciách nákladového priestoru.

 

Trailer-Info-System


Smartboard dodávaný pro návěsy Schmitz Cargobull od společnosti WABCO umožňuje uživateli kdykoliv zjistit stav jeho návěsu a mnoho užitečných informací o jízdě.


Pozrite sa na bližšie informácie o Smartboarde

 

Upínanie je možné všade


Nový vonkajší rám S.CS integruje všetky funkcie do jedného konštrukčného celku: zaistenie nákladu, napínanie plachty a ochranu proti nárazom vysokozdvižného vozíka. Napr. otvory pre upnutie nákladu: umožňujú zaistenie nákladu na akomkoľvek mieste až v 100 rôznych bodoch. K upínaniu nákladu nie sú potrebné žiadne špeciálne háky ani odhŕňanie bočných plachiet.

                                                                      


Bezpečné cúvanie


Pro zvýšenie ochrany zadného portálu je možné náves doplniť systémom RDC (Ramp Distance Control). Ten signalizuje vzdialenosť od prekážky a zamedzí tak rôznym poškodeniam napr. pri cúvaní k rampe.


Pozrite sa na bližšie informácie o systéme RDC

 

 

Bezpečnosť potvrdená certifikátom TÜV


Plachtová nadstavba Schmitz Cargobull je certifikovaná spoločnosťou TÜV Nord. Vďaka príslušnej výbave spĺňajú verzie S.CS a S.CS BS súčasné požiadavky smernice VDI 2700, normy DIN EN 12642 (Code XL) a ďalej smernicu pre zabezpečenie nákladu Daimler 9.5. Vybavený ďaľšou voliteľnou výbavou spĺňa podmienky normy DIN EN 12642 (Code XL) i náves pre prepravu nápojov.


Náprava ROTOS®


Schmitz Cargobull úspešne preniesol svoje skúsenosti z dlhoročnej praxe v konštrukcii návesov na vývoj nápravových systémov. Výsledkom je náprava ROTOS®. Tento nápravový agregát je použiteľný pre všetky návesy Schmitz Cargobull. V prípade rôznych typov vozidiel vo vozovom parku sa tak znižuje nutnosť skladovania náhradných dielov pre nápravu a brzdy na niekoľko málo položiek. Súčiastky do systému ROTOS® dodávajú renomovaní výrobcovia. Skladá sa z elektronického brzdového zariadenia (EBS) so stabilizačným systémom (RSP), veľkého brzdového kotúča (22,5´), ktorý je z vnútornej strany chladený vzduchom, bezúdržbového ložiska a osvedčeného vzduchového pruženia Multi-Ride-Height (MRH). Optimálna cirkulácia vzduchu medzi jednotlivými dielmi zaisťuje trvale nízku teplotu, a tým aj dlhšiu životnosť bŕzd.

Pozrite sa na bližšie informácie o nápravách ROTOS®

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<--x-- END fckeditor content -x->
<-x--- ENDwebPART DocumentDetail -x->
<-x- END DocumentContent.layout -x->
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->