menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->
<-x- START DocumentContent.layout -x->
<-x--- STARTwebPART DocumentDetail -x->

S.KO EXPRESS

<-x--- START fckeditor content -x->

 

 

Sucho, svetlo a bezpečie


So skriňovým návesom Schmitz Cargobull S.KO EXPRESS ste optimálne vybavený pre kuriérsku, expresnú a balíkovú službu. Klienti budú spokojní, lebo aj citlivý náklad sa dostane do cieľa bezpečne, rýchlo a v čistom stave. Vďaka presvetlenej streche po celej dĺžke návesu je v nakladacom priestore denné svetlo, a vy tak máte vynikajúci prehľad o náklade.

 

Technológia FERROPLAST


 

Sendvičové panely FERROPLAST® se vypeňujú naležato do vopred vytvarovaných a nalakovaných plechov. Výsledkom sú tvarovo stále a odolné panely brániace difúzii vodných pár, ktoré sa vyznačujú vysokou izolačnou schopnosťou a odolnosťou proti oderu. Jednotlivé panely sa lepením spájajú do kompletných stien a stropov a ako celok sa nalepia na podlahu izolačnej skrine.

 

FERROPLAST® využíva všetky prednosti ocele. Niekoľkonásobne povrstvený oceľový plášť zostáva utesnený tak, ako to dokáže len kov, a to pri extrémne úzkom rozmere materiálu.

Viac peny pre väčší izolačný účinok a menej spotrebovanej energie!

FERROPLAST® izoluje lepšie - po celé desaťročia. Na rozdiel od laminátu sa ocel nedrobí ani nepraská.

Oprava je jednoduchá a nevyžaduje žiadne špeciálne náradie.

 

Pozrite sa na bližšie informácie o paneloch FERROPLAST®


Výbava pre profesionálov


Ochranná lišta z hliníka je nalepená na bočnej stene bez použitia nitov. Neexistujú tak žiadne miesta, ktoré by neboli utesnené. Navyše je možné nadstavbu ľahko hygienicky čistiť.

 

Podlaha z vrstveného dreva pre zaťaženie na nápravu vysokozdvižného vozíka 5,5t (voliteľne na 7,1t) a krycí plech podlahovej dosky vzadu ako voliteľná výbava.Rám z toho najlepšieho


Rám z toho najlepšieho!
Od spoločnosti Schmitz Cargobull získavate kompletné dopravné riešenia, ktoré sú vyrábané podľa najvyšších štandardov kvality. Najmä podvozky sa neustále ďalej vyvíjajú, aby čo najlepšie spĺňali nároky na dlhú životnosť a jazdné vlastnosti. Schmitz Cargobull ako prvý výrobca úžitkových vozidiel ponúka žiarovo pozinkované, skrutkované rámy, ktoré sú extrémne odolné a zachovávajú si dlhú životnosť.

 

Dvojposchodie drží lepšie


Dvojposchodový nakladací systém Schmitz Cargobull je výškovo nastaviteľný, možno ho ľahko obsluhovať a je hygienický, pretože koľajnice sú zapustené do stien, a nepredstavujú tak žiadnu hrozbu poškodenia nákladu. Jednoduchá možnosť posúvania trámikov dvojposchodia cez veľký diagonálny rozsah. Nosnosť trámikov sú dve tony na jeden rad paliet.

 

Vnútorné osvetlenie


 

Lepšie vnútorné osvetlenie u S.KO.

 

Vďaka 4 svetlám umiestnenými na každej strane po celej nadstavbe je vnútorný priestor skriňovej nadstavby S.KO COOL a S.KO EXPRESS ešte lepšie osvetlený. Svetlá sú nasunuté do strešného/bočného profilu a upevnené dvoma skrutkami. Výmena žiaroviek je tak jednoduchšia. Zapnutie a vypnutie vnútorného osvetlenia sa vykonáva vypínačom na kryte ľavého zadného svetla. Napájanie vnútorného osvetlenia je spojené s parkovacími svetlami ťahača.


Celý náklad kompletne zabezpečený


Koľajnice pre zaistenie nákladu sú zapustené do stien bez použitia nitov, čím je tovar účinne chránený pred poškodením. Hladké bočné steny je možné rýchlo a dôkladne vyčistiť. Udržovanie hygieny vo vozidle je tak veľmi jednoduché. Zaistenie nákladu možno vykonať aj pomocou rozperných tyčí alebo využitím upevňovacích ôk v podlahe.

                                                                  

 

Čelná stena


Čelná stena z 25 mm hrubého alu-profilu sa vyznačuje vysokou pevnosťou, tuhosťou a zároveň nízkou hmotnosťou. Z vnútornej strany je čelná stena chránená proti poškodeniu použitím dreveného obloženia.

 

Zadné dvere


Zadné dvere je možné objednať buď v dvojkrídlovom prevedení so zabudovanými otočnými uzávermi, alebo v rolo prevedení pre použitie v miestach s nedostatočným priestorom. Jednoduché prevedenie pántov zaručuje dlhú životnosť.

  

Držiak rezervného kolesa


Jeden držák pro dvě rezervní kola umístěný za nápravou. Volitelně lze také objednat variantu držáku kola přístupného zadní stranou návěsu odklopením lišty pro registrační značku.

 

Bezpečná ochrana zadného portálu


 

Schmitz Cargobull vám ponúka hospodárny ochranný systém Dynamic Roll Protection (DRP) pre nájazd k nakladacím rampám. Váš náves tak bude spoľahlivo chránený pred trhavými nárazmi do nakladacej rampy.

 

Systém DRP od Schmitz Cargobull sa skladá z jedného masívneho bloku, zo 4 oceľových valčekov, z čoho dva valčeky sú uložené pružne, a za nimi uložené dvojité tlmiace jednotky. Systém DRP od Schmitz Cargobull veľmi účinne tlmí nárazy pri nájazde k nakladacej rampe a funguje ako pružinový blok, ktorý je schopný absorbovať značnú silu. Vyztužené diagonálne vzpery potom silu spoľahlivo rozvádzajú do rámu a nie do nadstavby. Valčeky na rozdiel od štandardných rohových dorazov znižujú trenie, ktoré vzniká poklesom a zdvihom návesu pri nakladaní a vykladaní. Značným spôsobom sa tak znižuje opotrebenie, a tým aj náklady na výmenu dorazov.

Ako je u Schmitz Cargobull obvyklé, osobitná pozornosť bola venovaná robustnému prevedeniu, ktoré zabezpečuje dlhú životnosť.
Systém DRP je riešením, ako minimalizovať náklady na opravu škôd vzniknutých pri nájazdoch k nakladacím rampám. Exkluzivita, ktorou sa môžu pochváliť chladiace návesy S.KO COOL a S.KO EXPRESS.

Pre ešte väčšiu ochranu pred poškodením zadného portálu je možné náves doplniť o systém Ramp Distance Control, signalizácia vzdialenosti od prekážky pri cúvaní.

 

 

Bočné ochranné zariadenie


Náves S.KO EXPRESS je vybavený ochranným zariadením priskrutkovaným na boku. U návesov pre kombinovanú prepravu a návesov s umiestením rezervného kolesa pred agregátom je ochranné zariadenie koncipované ako sklopné.

 

Schránka na palety


Schránka na palety ponúka miesto pre 30 europaliet.

 

Schránka na náradie


Všetko na mieste: Schránka na náradie so zásuvkou a policou. Z pevného plastu.

 

Koncové svetlá v LED prevedení


Koncové svetlá s technológiou LED diód ponúkajú vysokú úroveň bezpečnosti a trvanlivosti. Preto Schmitz Cargobull ponúka dve varianty svetiel s touto technológiou. Viackomorové alebo dvojité trikomorové LED svetlá. Táto technológia zaručuje dlhú trvanlivosť a vysokú intenzitu jasu.

 

Značková náprava ROTOS®


Schmitz Cargobull úspešne preniesol svoje skúsenosti z dlhoročnej praxe v konštrukcii návesov na vývoj nápravových systémov. Výsledkom je náprava ROTOS®. Tento nápravový agregát je použiteľný pre všetky návesy Schmitz Cargobull. V prípade rôznych typov vozidiel vo vozovom parku sa tak znižuje nutnosť skladovania náhradných dielov pre nápravu a brzdy na niekoľko málo položiek. Súčiastky do systému ROTOS® dodávajú renomovaní výrobcovia. Skladá sa z elektronického brzdového zariadenia (EBS) so stabilizačným systémom (RSP), väčšieho brzdového kotúča (22,5´), bezúdržbového ložiska a osvedčeného vzduchového pruženia Multi-Ride-Height (MRH).

Pozrite sa na bližšie informácie o nápravách ROTOS®

 

Pripravený na kombinovanú prepravu


Skriňový náves S.KO EXPRESS je možné objednať aj vo verzii na kombinovanú prepravu. Svoj náves tak ľahko dostanete aj na železnicu, alebo ho jednoducho zaistíte proti posunu pri preprave lodí vďaka množstvu kotviacich ôk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<--x-- END fckeditor content -x->
<-x--- ENDwebPART DocumentDetail -x->
<-x- END DocumentContent.layout -x->
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->