menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->
<-x- START DocumentContent.layout -x->
<-x--- STARTwebPART DocumentDetail -x->

S.KO COOL

<-x--- START fckeditor content -x->

 

Chladnička na kolesách

 


 

Bezpečnost a spolehlivost při transportu mraženého zboží, to jsou vaše požadavky na skříňový návěs. S více jak 30 lety zkušeností s panely FERROPLAST® a více jak 70 lety zkušeností z vývoje chladicích návěsů vám nabízíme skříňový návěs s vynikajícími izolačními vlastnostmi pro zajištění nepřetržitého chladicího řetězce, a tím i neustále stejné kvality přepravy. Ušetříte energii a peníze, a navíc jsou sendvičové panely FERROPLAST® zárukou, že cena vašeho vozidla nebude tak rychle klesat.


Technológia FERROPLAST


 

Sendvičové panely FERROPLAST® sa vypeňujú naležato do vopred vytvarovaných a nalakovaných plechov. Výsledkom sú tvarovo stále a odolné panely brániace difúzii vodných pár, ktoré sa vyznačujú vysokou izolačnou schopnosťou a odolnosťou proti oderu. Jednotlivé panely sa lepením spájajú do kompletných stien a stropov a ako celok sa nalepia na podlahu izolačnej skrine.

 

FERROPLAST® využíva všetky prednosti ocele. Niekoľkonásobne povrstvený oceľový plášť zostáva utesnený tak, ako to dokáže len kov, a to pri extrémne úzkom rozmere materiálu.

Viac peny pre väčší izolační účinok a menej spotrebovanej energie!

FERROPLAST® izoluje lepšie - po celé desaťročia. Na rozdiel od laminátu sa ocel nedrobí ani nepraská.

Oprava je jednoduchá a nevyžaduje žiadne špeciálne náradie.

 

 

  Pozrite sa na bližšie informácie
o paneloch FERROPLAST®

 

Chladiaci agregát SCHMITZ CARGOBULL


Vlastný chladiaci agregát S.CU vyvinutý na základe dlhoročných skúseností a požiadaviek používateľov.

 

 

                                                                                                           

 

 Na prianie zákazníka vybavíme náves chladiacim agregátom iného výrobcu.

 

Všetko je možné vytlačiť


Nepretržitá cirkulácia vzduchu je predpokladom optimálneho chladenia. Pomocou elektronického zapisovača teploty máte neustále prehľad o teplote v nadstavbe. Podľa aktuálnych smerníc a predpisov tak môžete vytlačiť dokumenty ako doklad pre prípadnú kontrolu.

 

 

Cirkulačná stena


Cirkulačná stena zaručuje optimálnu cirkuláciu a nasávanie vzduchu pre chladiaci agregát, a to pri optimálnej ochrane výparníka.

 

Cirkulační rukáv


Tri cirkulačné kanály v rôznych dĺžkach zaisťujú optimálny rozvod chladného vzduchu po celom priestore návesu. Navyše umožňujú otvorenie v rôznych častiach pre viackomorovú prepravu alebo čiastočné naloženie.

 

Výbava pre profesionálov


Ochranná lišta z hliníka je nalepená na bočnej stene bez použitia nitov. Neexistujú tak žiadne miesta, ktoré by neboli utesnené. Naviac je možné nadstavbu ľahko hygienicky čistiť.

 

Lišta so zvýšeným tlmením hluku pri nakladaní a odtok zapustený v podlahe.

 

Paletový doraz chráni čelnú stenu pred poškodením pri "hektických" nakládkach. 


 

Jako volitelnou výbavu je možné návěs vybavit výsuvnými schody pro snadné ruční vykládání a naklídání těžkých břemen.

 

 Jedno vozidlo, dve teploty


Skriňovú nadstavbu je možné veľmi jednoducho rozdeliť na dve časti s rozdielnymi teplotami: napr. pomocou izolovanej a centrálne uzamykateľnej deliacej priečky. Pri nevyužití deliacej priečky ju možno sklopiť pod strechu bez toho, aby bol tým príliš obmedzený nákladný priestor.


                                                                                                             

 

Dvojposchodie drží lepšie


Dvojposchodový nakladací systém Schmitz Cargobull je výškovo nastaviteľný, možno ho ľahko obsluhovať a je hygienický, pretože koľajnice sú zapustené do stien, a nepredstavujú tak žiadnu hrozbu poškodenia nákladu. Jednoduchá možnosť posúvania trámikov dvojposchodia cez veľký diagonálny rozsah. Nosnosť trámikov sú dve tony na jednu radu paliet.

 

Záves na mäso podľa noriem EU


Náves S.KO COOL sa dodáva aj vo variante na prepravu zaveseného mäsa. Mäso možno prevážať pomocou 5 pozinkovaných a do strechy priskrutkovaných koľajníc (priemer 60 mm) na hliníkových konzolách; vzdialenosť od stredu koľajníc je 450 mm.

                                                                                                                                                


Vnútorné osvetlenie


Lepšie vnútorné osvetlenie u S.KO.

Vďaka 4 svetlám umiestnených na každej strane po celej nadstavbe je vnútorný priestor skriňovej nadstavby S.KO COOL a S.KO EXPRESS ešte lepšie osvetlený. Svetlá sú nasunuté do strešného/bočného profilu a upevnené dvoma skrutkami. Výmena žiaroviek je tak jednoduchšia. Zapnutie a vypnutie vnútorného osvetlenia sa vykonáva vypínačom na kryte ľavého zadného svetla. Napájanie vnútorného osvetlenia je spojené s parkovacími svetlami ťahača.


 

Celý náklad kompletne zabezpečený


Koľajnice pre zaistenie nákladu sú zapustené do stien bez použitia nitov, čím je tovar účinne chránený pred poškodením. Hladké bočné steny je možné rýchlo a dôkladne vyčistiť. Udržiavanie hygieny vo vozidle je tak veľmi jednoduché.

                                                                                                                                        

 

 Vetracie okienko


Ak si želáte vnútro nadstavby S.KO COOL vetrať alebo udržiavať v suchu, potom vám ponúkame ako voliteľnú výbavu vetracie okienko. Okienko je vybavené dookola gumovým tesnením, nerezovou colnou mriežkou so zabudovanou sieťkou proti hmyzu.

                                                                                                         

 

Ešte viac úložného priestoru


Schránka na palety umiestená za nápravou ponúka miesto pre 16 europaliet, príp. 8 paliet a rezervné koleso.

 

Alebo schránka na palety ponúkajúca miesto pre 36 europaliet / 24 ISO paliet. Schránka je naskrutkovaná priamo pod podlahou. Toto riešenie zachováva čo možno najväčšiu svetlú výšku vozidla.

 

 

Aerodynamické zakrytie


 

Kompletné zakrytie podvozkovej skupiny a bokov návesu ako doplnková výbava. Funkčný optický paket zlepšuje dizajn návesu a zároveň znižuje aerodynamický odpor, čo má za následok zníženie celkovej spotreby. Stavebnicová konštrukcia umožňuje odklopenie jednotlivých častí. Veľmi flexibilný umelohmotný materiál osvedčený z automobilovej branže, možno na želanie dodať v rôznych farebných provedeniach.

Viac informacií TU.

 

 

 

  

Schránka na náradie


Všetko na mieste: Schránka na náradie so zásuvkou a policou. Z pevného plastu.

 

Držiak rezervného kolesa


Jeden držiak pre dve rezervné kolesá umiestený za nápravou. Voliteľne je možné tiež objednať variantu držiaka kolesa prístupného zadnou stranou návesu odklopením lišty pre registračnú značku.


 

Koncové svetlá v LED prevedení


Koncové svetlá s technológiou LED diód ponúkajú vysokú úroveň bezpečnosti a trvanlivosti. Preto Schmitz Cargobull ponúka dve varianty svetiel s touto technológiou. Viackomorové alebo dvojité trojkomorové LED svetlá. Táto technológia zaručuje dlhú trvanlivosť a vysokú intenzitu jasu.

 

Pre stabilnú oporu


Plochá noha podstavca v štandardnom prevedení chrání vozidlo pred prepadnutím do nespevneného podkladu. Nádrž s objemom 240 l je možné zvoliť s uzamykateľným hrdlom a efektívnou ochranou proti odlietavajúcim kameňom. Náves S.KO COOL je na boku vybavený sklopným ochranným zariadením.

 

Zadný portál


Prevedenie zadných dvier je možné objednať v troch rôznych variantoch. A to ako dvojkrídlové dvere s jednoduchým alebo zdvojeným otočným uzáverom, s možnosťou otvorenia až do uhla 270°. Alebo v prevedení rolo dvier pre použitie v miestach s nedostatočným priestorom.

 

Bezpečná ochrana zadného portálu


 

Schmitz Cargobull vám ponúka hospodárny ochranný systém Dynamic Roll Protection (DRP) pre nájazd k nakladacím rampám. Váš náves tak bude spoľahlivo chránený pred trhavými nárazmi do nakladacej rampy.

 

Systém DRP od Schmitz Cargobull sa skladá z jedného masívneho bloku, zo 4 ocelových valčekov s plastovým poťahom, z čoho dva valčeky sú uložené pružne, a za nimi uložené dvojité tlmiace jednotky. Systém DRP od Schmitz Cargobull veľmi účinne tlmí nárazy pri nájazde k nakladacej rampe a funguje ako pružinový blok, ktorý je schopný absorbovať značnú silu. Vystužené diagonálne vzpery potom silu spoľahlivo rozvádzajú do rámu a nie do nadstavby. Valčeky na rozdiel od štandardných rohových dorazov znižujú trenie, ktoré vzniká poklesom a zdvihom návesu pri nakladaní a vykladaní. Značným spôsobom sa tak znižuje opotrebenie, a tým aj náklady na výmenu dorazov.

Ako je u Schmitz Cargobull obvyklé, bola osobitná pozornosť venovaná robustnému prevedeniu, ktoré zabezpečuje dlhú životnosť.
Systém DRP je riešením, ako minimalizovať náklady na opravu škôd vzniknutých pri nájazdoch k nakladacím rampám. Exkluzivita, ktorou sa môžu pochváliť chladiace návesy S.KO COOL a S.KO EXPRESS.

Pre ešte väčšiu ochranu pred poškodením zadného portálu je možné náves doplniť o systém Ramp Distance Control, signalizácia vzdialenosti od prekážky pri cúvaní.


                                                                                                                            

 

Značková náprava ROTOS®


Schmitz Cargobull úspešne preniesol svoje skúsenosti z dlhoročnej praxe v konštrukcii návesov na vývoj nápravových systémov. Výsledkom je náprava ROTOS®. Tento nápravový agregát je použiteľný pre všetky návesy Schmitz Cargobull. V prípade rôznych typov vozidel vo vozovom parku sa tak znižuje nutnosť skladovania náhradných dielov pre nápravu a brzdy na niekoľko málo položiek. Súčiastky do systému ROTOS® dodávajú renomovaní výrobcovia. Skladá sa z elektronického brzdového zariadenia (EBS) so stabilizačným systémom (RSP), väčšieho brzdového kotúča (22,5´), bezúdržbového ložiska a osvedčeného vzduchového pruženia Multi-Ride-Height (MRH).

Pozrite sa na bližšie informácie o nápravách ROTOS®

 

Pripravený na kombinovanú prepravu


Skriňový náves S.KO COOL je možné objednať aj vo verzii na kombinovanú prepravu. Svôj náves tak ľahko dostanete aj na železnicu, alebo ho jednoducho zaistíte proti posunu pri preprave loďou vďaka množtvu kotviacich ok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<--x-- END fckeditor content -x->
<-x--- ENDwebPART DocumentDetail -x->
<-x- END DocumentContent.layout -x->
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->