S.CS MEGA

 

 

100% využitie priestoru s návesem S.CS MEGA


Plachtový náves S.CS MEGA od Schmitz Cargobull s výškovo nastaviteľnou variantou nadstavby VARIOS® TopTechnology spĺňa požiadavky celého radu dopravných odborov. Vďaka zvýšeniu vnútornej výšky na max. 3 050 mm sa zväčšuje nákladový objem. Tým získavate priestor až pre 96 klietkových boxov (3 boxy nad sebou). Ďalšie výhody konštrukčnej varianty VARIOS® TopTechnology nájdete tu.

 

Patentované nastavovanie výšky


Nadstavbu S.CS MEGA - VARIOS® možno jednoducho prenastaviť vďaka jednoduchému zástrčkovému mechanizmu v priebehu niekoľkých málo minút a bez použitia náradia. Zákonom stanovenú výšku 4 m tak môžete vždy hravo dodržať.

Zadný portál sa výške prispôsobí. Táto funkcia ponúka vysokú flexibilitu pre rôzne výšky sedla.

Voliteľná výbava: Pri znížení vnútornej výšky je možné plachtu založiť pomocou suchého zipsu.

 

Flexibilná strecha


Strecha je pri nakládke po celej dĺžke nadvihnutá nahor, takže vysokozdvižný vozík môže umiestniť náklad až do najvzdialenejších rohov. Hydraulické zdvíhacie zariadenie môže strechu nadvihnúť na každej strane, ľahko sa ovláda a nie je náchylné na poškodenie.

 

Zhrňovacia strecha


Náves S.CS MEGA je sériovo vybavený zhrňovacou strechou o šírke palety, a môže tak pružne reagovať na všetky prepravné zadania. Šírka medzi vonkajšími stĺpikmi je všade 2 480 mm, čo umožňuje prepravu klietkových boxov narovnaných až po strechu.

 

Zdvih na jediné stlačenie tlačidla


Pomocou nového hydro-pneumatického čerpadla je možné strechu jednoducho a pohodlne zdvihnúť jedným stlačením tlačidla. Strechu je možné zdvihnúť podľa želania len na ľavej strane, len na pravej strane alebo na oboch stranách súčasne. Pre nakládku tak máte k dispozícii komfortných 3050 mm bočnej nakladacej výšky po celej dĺžke vozidla. Výhoda: V jednom pracovnom kroku môžete do vozidla naložiť až 3 klietkové boxy na seba.


Zariadenie na uvoľnenie plachty vpredu


Napínák plachty vpredu umožňuje napínanie, uvoľňovanie a otváranie plachty z čelnej steny. Pre čiastočnú nakládku a vykládku už nie je potrebné otvárať celú bočnú plachtu.

 

 

Zadný portál


Zadné dvere návesu S.CS MEGA z eloxovaného hliníka vyzerajú nielen dobre, ale sú zároveň vybavené aj dvojitými uzávermi. Tie je možné obsluhovať rýchlo a ľahko iba jednou rukou. Za zadným portálom sa nachádza priestor pre uloženie až 96 klietkových boxov.


Výsuvné rohové stĺpiky


Výsuvné rohové stĺpiky uľahčujú nakládku a vykládku. Pohodlne a bezpečne sa dá nakladací otvor rozšíriť na každú stranu o 450 mm pomocou kľuky. Široký náklad ako plechy, sadrokartónové dosky alebo stroje už nebudú robiť žiadny problém. Kompletne pozinkovaná konštrukcia so skrutkovaným čelným rámom sa vyznačuje dlhou životnosťou a ľahkou možnosťou opravy.

 

Haldex


Už v základnom prevedení je náves vybavený zosilnenou pákou zdvíhania náprav. Tá sa vyznačuje vyššou odolnosťou proti mechanickému namáhaniu a výrazne vyššou životnosťou oproti štandardnému prevedeniu.

 

Pevne inštalované druhé nakladacie poschodie


Náves S.CS MEGA so systémom VARIOS® TopTechnology je teraz k dispozícii aj s pevne inštalovaným druhým nakladacím poschodím.

                          
 

 

Variabilný dvojposchodový nakladací systém


Náves S.CS MEGA so systémom VARIOS® TopTechnology je teraz k dispozícii aj s variabilným dvojposchodovým nakladacím systémom. Variabilné využitie nadstavby umožňuje prepravu až 67 Europaliet s vnútornou výškou až 3.000 mm. Pri čiastočnom naložení je možné zaistiť náklad priečnikmi zachytenými v stĺpcoch či pozdĺžnikoch druhej podlahy. Pozdĺžne nosníky aj teleskopické priečniky je možné jednoducho zavesiť v požadovanej výške.

                                               

  Diagonálnu vzperu čelnej steny je možné pre uľahčenie nakladania a vykladania ľahko vybrať.

Pre zaistenie pevnosti nadstavby je zhrňovacia strecha vybavená diagonálnymi vzperami. Tieto vzpery je možné pri jazde bez druhého poschodia sklopiť.

Pozdĺžne nosníky slúžia súčasne ako paletové dorazy. Zaistenie nákladu možno ľahko vykonať pripevnením k pozdĺžnym nosníkom.

Druhú podlahu je možné jednoducho demontovať a jej časti vyrovnať do priestoru v čelnej stene či zavesiť na bočné steny.

 

Pripravený na kombinovanú prepravu


Plachtový náves S.CS MEGA je možné objednať aj vo verzii na kombinovanú prepravu. Svoj náves tak ľahko dostanete na železnicu a ušetríte za mýto! V rámci profilu 400 pri plnej vnútornej výške 3 000 mm bola udelená kodifikácia pre štyri nové nízkopodlažné vagóny a výšky podpery 850 mm a 880 mm. Tzn., že budete dobre vybaveni pre traťový profil, ktorý je v Európe najrozšírenejší.


Bezpečnosť potvrdená certifikátom TÜV


Plachtová nadstavba Schmitz Cargobull je certifikovaná spoločnosťou TÜV Nord. Vďaka príslušnej výbave splňajú verzie S.CS a S.CS BS súčasné požiadavky smernice VDI 2700, normy DIN EN 12642 (Code XL) a ďalej smernicu pre zabezpečenie nákladu Daimler 9.5. Vybavený ďalšou voliteľnou výbavou spĺňa podmienky normy DIN EN 12642 (Code XL) i náves pre prepravu nápojov.

 

Vzduchové pruženie MRH


Napriek malej nakladacej výške návesu S.CS MEGA je možné využívať všetky nakladacie rampy až do výšky 1 300 mm. Vďaka vzduchovému pruženiu MRH (Multi-Ride-Height) od Schmitz Cargobull je tak možné nakladať vysokozdvižnými vozíkmi cez zadný portál. Príspevok k bezpečnosti: Sériovo dodávaná funkcia AUTO-RESET sa po nakládke postará o automatické nastavenie vzduchového pruženia na jazdnú výšku. U konštrukčnej varianty VARIOS® je možné pomocou vzduchového pruženia MRH meniť výšku sedlovej spojky zo 965 mm na 1 150 mm.