S.CS LIGHT

 

 

Pevná konštrukcia


Pevná konštrukcia s nízkou pohotovostnou hmotnosťou je tou najlepšou kombináciou pre vysoké užitočné zaťaženie. S plachtovým návesom S.CS LIGHT od Schmitz Cargobull ušetríte pohonné hmoty aj čas. Náves S.CS Light je vďaka svojim hmotnostným výhodám ideálnym návesom pre dopravné trasy vedúce cez Alpy. Svojou nízkou hmotnosťou však presvedčí aj kdekoľvek inde.

 

Solídna základňa


Žiarovo pozinkovaný a skrutkovaný rám nedáva hrdzi žiadnu šancu. Vďaka samoopravným vlastnostiam materiálu. Pozdĺžny nosník, ktorý nie je perforovaný, unesie maximálne zaťaženie bez toho, aby sa prehol. A to po mnoho rokov. V kombinácii s priečnikmi lakovanými technológiou KTL je možné znížiť pohotovostnú hmotnosť návesu pri súčasnom zachovaní stability.

                                                                                                                         

 

Nakladajte, ako chcete


Ľahká verzia návesu S.CS je príkladne spracovaná a do detailu premyslená. Preto sa vyznačuje vysokou hospodárnosťou a dlhou životnosťou. Náves je koncipovaný pre dvojnápravové ťahače, takže neexistujú žiadne obmedzenia ohľadom rozloženia nákladu.

 

Zvoľte flexibilné zabezpečenie nákladu!


Pomocou flexibilných zaisťovacích profilov dodávaných ako voliteľná výbava, môžu zákazníci dosiahnuť ešte vyššieho štandardu bezpečia. Manipulácia so zaisťovacími profilmi je veľmi jednoduchá a profily možno použiť v akejkoľvek výške a po celej dĺžke vozidla. Ich použitie je vhodné najmä v prípade čiastočnej nakládky pre zaistenie nákladu proti pohybu dozadu alebo aj proti pohybu dopredu, ak je náklad uložený v jednotlivých sekciách nákladového priestoru.

 

Bezpečnosť potvrdená certifikátom TÜV


Plachtová nadstavba Schmitz Cargobull je certifikovaná spoločnosťou TÜV Nord. Vďaka príslušnej výbave spĺňajú verzie S.CS a S.CS BS súčasné požiadavky smernice VDI 2700, normy DIN EN 12642 (Code XL) a ďalej smernicu pre zabezpečenie nákladu Daimler 9.5. Vybavený ďalšou voliteľnou výbavou spĺňa podmienky normy DIN EN 12642 (Code XL) aj náves pre prepravu nápojov.

 

Náprava ROTOS®


Schmitz Cargobull úspešne preniesol svoje skúsenosti z dlhoročnej praxe v konštrukcii návesov na vývoj nápravových systémov. Výsledkom je náprava ROTOS®. Tento nápravový agregát je použiteľný pre všetky návesy Schmitz Cargobull. V prípade rôznych typov vozidiel vo vozovom parku sa tak znižuje nutnosť skladovania náhradných dielov pre nápravu a brzdy na niekoľko málo položiek. Súčiastky do systému ROTOS® dodávajú renomovaní výrobcovia. Skladá sa z elektronického brzdového zariadenia (EBS) so stabilizačným systémom (RSP), veľkého brzdového kotúča (22,5´), ktorý je z vnútornej strany chladený vzduchom, bezúdržbového ložiska a osvedčeného vzduchového pruženia Multi-Ride-Height (MRH). Optimálna cirkulácia vzduchu medzi jednotlivými dielmi zaisťuje trvale nízku teplotu, a tým aj dlhšiu životnosť bŕzd.