S.CS SPEED CURTAIN

 

Nová technológia Speed Curtain umožňuje ľahké a rýchle zhrnutie bočnej plachty počas cca. 35 sekúnd !!!

 

Spoločnosť Schmitz Cargobull ponúka vo svojom portfóliu celkom novú koncepciu bočnej plachty, ktorú je možné jednoducho zhrnúť ( vrátane napínacieho zariadenia vpredu ) v rámci cca. 35 sekúnd! Odpadá nutnosť zdĺhavého odopínania praciek, odnímanie latiek, či manipulácie so stĺpikmi. Priestor pre nakladanie alebo vykladanie je prístupný okamžite v jednom pracovnom kroku.

 

 • Po zhrnutí je celková šírka na nakladanie 8.750 mm.

 

 • Bočnú plachtu je možné jednoducho otvoriť vpredu aj vzadu a tiež z oboch strán posúvať.

 

 • Pre ľahšie nakladanie je možné strechu obojstranne zdvihnúť až do vnútornej výšky 3100 mm. Pri zdvíhaní môžu zostať zadné dvere zatvorené.
 • Zdvíhanie zaisťuje hydro - pneumatická pumpa.
 • Možnosť naložiť 6 paliet naraz, vďaka čomu nakladač naloží náves len v 5 pracovných krokoch.

 

 • 20 mm vysoký paletový doraz na oboch stranách ako ochrana proti skĺznutiu nákladu.

 

 • Zaistenie proti spätnému posunu nákladu je zabezpečené pomocou 4 rozperných tyčí a 4 koľajníc s kotviacimi okami v podlahe a streche.
  - časovo úsporná varianta oproti alternatívnemu zaisteniu pomocou kotviacich ok
  - zaistenie proti spätnému posunu až na 7,3 t

 

 • Certifikát zaistenia nákladu ( LS0805260Z1 SMP )
  - nadstavba certifikovaná TÜV
  - pevnosť podľa DIN EN12642 ( Code XL )
  - otestované na prepravu nápojov

 

5 dôvodov prečo staviť na Speed Curtain:

 

Stačí len 35 sekund na otvorenie a zatvorenie. Bez stĺpikov a latiek je hneď prístupný nakladací priestor. Každé nakladanie je tak o minúty kratšie. Cenný čas, obzvlášť v automobilovom priemysle všetkým vodičom príde vhod.
Bez stĺpikov a latiek je nižšie riziko úrazu vodiča pri obsluhe. Zároveň nadstavba má vyššiu pevnosť vďaka integrovaným mikro-stĺpikom. Už nedôjde k poškodeniu alebo strate latiek pri ich demontáži.
Nadstavba spĺňa všetky dostupné certifikáty na prevoz čohokoľvek. Nadstavba je samozrejme certifikovaná podľa DIN EN 12642 XL. K tomu plní aj normy na prevoz nápojov a Daimler RL 9.5. Vďaka tomu je možné lepšie optimalizovať vyťaženie návesov.
Nadstavba má pevne napnutú plachtu. Vďaka tomu sa znižuje aerodynamicky odpor a tým aj spotreba paliva. Integrované mikro-stĺpiky držia plachtu aj bez napínačov extrémne hladkú. Nielen dokonalý optický vzhľad, ale vďaka nižšej spotrebe aj menšie zaťaženie životného prostredia.
Nadstavba Speed Curtain urýchľuje celú logistiku nakládky a vykládky. A čas sú peniaze. Prestoje s plachtou Speed Curtain sú výrazne kratšie, vďaka tomu je možné zvýšiť frekvenciu nakládky a zase lepšie optimalizovať prepravu. Takto vyzerá návratnosť vynaložených nákladov....